Vůle je cesta ke kráse...

Květen 2013

Bez práce nejsou koláče...bez práce není krásná postava

31. května 2013 v 20:46 | esilinka
Nejíst je jedna věc, ale jakmile to porušíte tak si tělo začne dělat tukový zásoby(tzv. jojo efekt). Takže hodně pít a samozřejmně i něco jíst. Aspoň nějaký to jablko, jogurt a salátek za den, ono se to nezdá, ale i s tim se opravdu rychle hubne když nežádoucí jídlo vyřadíte. Zase se člověk nemusí zničit. Nepatřím zrovna k těm co by snědli za den jeden lupínek a brali by to jako dostačující :D..akorát bych byla pak zklamaná kdyby se to všechno vrátilo :(
Vidím to na ovoce, zeleninu, sem tam nějakou mozarelu, zeleninové polívky, saláty, bílý jogurty(na těch ujíždím, můžu si do nich přidat třeba ovoce :)) a hlavně hodně toho pití, třeba super jsou čaje...halvně zelený a různý bylinky.
Zelený čaj podporuje hubnutí(zrychluje metabolismus), ale nesmí se samozřejmně sladit..já ho teda neslazený pít nemůžu, nemám ráda nic hořkýho, hned se mi z toho dělá špatně takže používám Stevii(taková sladká rostlinka, pro hubnutí určitě lepší než med).
Z jídelníčku vyřazuji: sladké, slané, bílé pečivo, vepřové, hovězí, uzeniny...apod., maso naštěstí celkově moc nemusim, knedlíky, sladké nápoje-limonády, kupované džusy, potom mléko a tučné sýry.
A chce to nějaký pohyb. Před třemi měsíci jsem měla celkem náročnou operaci, takže já se musim celkem šetřit, potom co jsem si šla asi před týdnem zaběhat jsem zjistila, že to neni úplně pro mě :D

Co vám pomáhá udržet pevnou vůli?

31. května 2013 v 20:28 | esilinka
Tak u mě to jsou například fotky celebrit a modelek. Vidím to každý den. Na internetu, v reklamách, na cestě do školy na velkých plakátech, na tramvajích a autobusech a nejčastěji naživo když potkám nějakou krásnou holku, u které si hned řeknu "přesně takovouhle postavu bych chtěla mít".
Od pravěku až do starého Říma představoval ideál ženy tohle:
Pro mě teda dost nepředstavitelný, ale tak když se to těm chlapům líbilo :D
A dneska to už máme jinak... Krásný jsou dneska modelky, ty ukazují nový styl, kterým se potom celý svět začíná řídit. A není to jenom styl v oblečení. Lidi tak potom vnímají krásu..lidi-kluci.
Takže pokud se dneska chceme líbit pěknýmu klukovi tak nemůžeme vypadat takhle *-*.
Což mě přivádí k další motivaci.
Kluci, kterým se líbíme teď... :X

A pak kluci, kterým bysme padly rádi do očka :P;))
Úžasný


A pak přece, proč bychom měly vypadat takhle, když můžeme vypadat lépe ;)!
A co pomáhá vám holky? :))

Začátek je cesta k cílu.

31. května 2013 v 18:31 | Esilinka
Hubnutí..někdy to chce i trochu drastické diety :)
Ahojky holky!,
přidávám se ke všem co se rádi podpoří v hubnutí..v nějakých těch menších hladovkách, dietách, zdravém stravování cvičení a v tom ostatním..bez dřiny a pevné vůle se toho moc nedocílí. Pamatuju si dva roky zpátky kdy jsem měla svých 50kilo při své výšce 167cm. Jak šel čas tak šla kila nahoru...stres, příjimačky a v neposledních řadách nemocnice a hup po dnešním vážení mám 62kg o.O! Úplně se kvůli tomu začínám nesnášet!
Byla jsem už asi 5 měsíců takhle zoufalá, pořád nějaký problémy, ztráta přítele(pěkný hajzl mimochodem), zrada kamarádky, nemocnice...prostě se z toho člověk přejídá a zároveň se nenávidí. Sem tam jsem držela hladovku, ale nikdy jsem to kvůli stresu moc dlouho nevydržela, na čas jsem se stala bulimičkou a v zoufalství sahala po projímadlech(oboje opravdu odporný ...
Chci si tu vybudovat vůli. Ze sladkého, mastného, tučého si udělat nepřítele, ze zeleniny, ovoce a hlavně neslazených tekutin kamarády:)))!
Prošla jsem za poslední dobu tolik blogů a moc se mi zalíbila podpora holek PRO ANA(ta podpora určitě dost pomáhá!), takže jako nováček se ráda spřátelím. Nepatřím tedy úplně mezi ty, co by nejedli NIC...to mi přijde trochu uhozený, protože se takhle člověk akorát buď zrujnuje nebo se časem přežere a všechno to má zpátky, ale je to každýho volba a nikoho neodsuzuju, třeba to někomu vyhovuje, takže bych ho podporovala i v tom. Neptařím ani k těm co chtějí jíst pravidelně 5x deně, chci si nasadit jídelníček sama a nějké to menší hladovění mi zase nevadí ;)
Od zítřka začnu psát svůj jídelníček.